Kocaeli’de HDP il eş başkanları ve yöneticileri gözaltına alındı

Kocaeli’de, eski HDP Şırnak Milletvekili de olan İstanbul Vilayet Eş Başkanı Ferhat Encü’ye dün polisin tokat atmasını ve gözaltına alınmasını protesto etmek isteyen HDP vilayet eş liderleri ve yöneticilerinin bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. 

HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’nün gözaltına alınmasını protesto etmek isteyen HDP Kocaeli idaresi İzmit Sabri Yalım Parkı’nda toplanmak istedi. Polis takımları, park ve yakınında bulunan HDP Vilayet Başkanlığı binası önünde geniş güvelik tedbiri aldı.

HDP’li yöneticiler parti binasından çıkmak istedikleri esnada polis takımları yapılacak aksiyon, şov ve slogan atılması durumunda gözaltı yapacaklarını bildirdi. HDP’liler binadan çıkarak Sabri Yalım Parkı’na geldi. Burada pankart açarak basın açıklaması yapmak isteyen HDP’lilere polis müdahale etti.

Aralarında HDP Kocaeli Vilayet Eş Başkanları Aynur Santo ve Şahabettin Işık, 2 vilayet yöneticisi ve 2 ilçe yöneticisi olmak üzere 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan HDP’liler emniyet müdürlüğüne götürüldü. (DHA)

TIKLAYIN | Polisin tokat attığı HDP’li Encü: Bu tokat insanca ömrü savunan herkese, en başta da Kürt halkına atılmış bir tokattır

TIKLAYIN | HDP’nin Kadıköy hareketine polis müdahalesi: En az 30 kişi gözaltına alındı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir