Trabzonsporlu Kourbelis: Burada iyi bir iz bırakabilmek istiyorum

Takımın amaçları için elinden geleni yapacağını belirten Kourbelis, “Trabzonspor’da olmaktan ötürü çok memnunum ve karşılama için teşekkür ediyorum. Türkiye’de her sene gayeleri olan ve bu amaçları doğrultusunda koşan büyük bir grupta olduğumun farkındayım. Bakasetas ve Siopis’i çok yakından tanıyorum. Onlar yakın arkadaşlarım ve kadroyla ilgili bilmem gereken her şeyi bana söylediler. Ben de elimden gelenin en güzelini vererek grubun maksatlarını gerçekleştirmesine yardımcı olmak istiyorum ve bunun için çalışıyorum” tabirlerini kullandı. 

“ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Teknik yönetici Nenad Bjelica’nın kendisine vereceği misyona hürmet duyacağını vurgulayan Kourbelis, “Kariyerime stoper olarak başlamıştım ancak daha sonra kendi konumum olarak değerlendirdiğim 6 numaraya geçiş yaptım. Geçen yıl 8 numara olarak da oynadım lakin burada kararı teknik yöneticimiz Nenad Bjelica verecek. Hocamız benden nerede yararlanmak isterse ben de alana çıkarak elimden geleni yapacağım” dedi.

“HOCAMIZIN PRENSİPLERİNİ KISA VAKİT İÇERİSİNDE BİRLİKTE GÖRECEĞİZ”

Transfer sürecine değinen Kourbelis, “Transfer sürecinde idaremiz ile görüşme fırsatım oldu. Onlar bana ekibin takımında olmam gerektiğinden bahsettiler. Aslında ben de teklif geldikten sonra çok fazla düşünmedim. Çabucak kabul ettiğim, mutabakat yeri bulduğumuz bir gelişme oldu. Kampa katılışımın üzerinden çok fazla vakit geçmedi. Birinci gördüğüm ve tanıştığım herkes beni çok âlâ karşıladı. Güya çok uzun müddettir buradaymışım üzere hissettim. Buna katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Hocamız ile neredeyse 3-4 günlük bir çalışma fırsatı bulabildik. Hocamızın bizden saha içerisinde neler istediğini merak eden birisiyim. Hocamızın prensiplerini kısa vakit içerisinde bir arada göreceğiz” tabirlerini kullandı. 

“ELİMDEN GELENİN EN DÜZGÜNÜNÜ VERMEYE ÇALIŞACAĞIM”

Forma rekabeti için memnun olduğunu belirterek taraftarlara seslenen Kourbelis, “Türkiye’de oynayan Yunan oyuncuların hepsini tanıyorum ve kendileriyle konuşma fırsatı buldum. Burada başarılı olduklarını da biliyorum. Benim de buraya geliş hedeflerimden birisi burada yeterli hatırlanabilmek olacak. Burada âlâ bir iz bırakabilmek istiyorum. En yeterli arkadaşım Bakasetas ve Siopis burada oynuyor münasebetiyle birçok maçı izleme fırsatım oldu. Stadyumumuz ve taraftarlarımızın ekibe ne kadar tutkulu bağlandığıyla alakalı geniş bir bilgim var. Taraftarlarımız bu sene alana çıktığım an elimden gelenin en düzgününü vermeye çalışacağımdan emin olsunlar. Bu onlara ve işime olan sevgimden kaynaklanıyor. Büyük gruplarda güzel oyuncular ile rekabet edersiniz durum böyledir. Bu sizin ve ekibin genel düzeyini üst çeker. Ben de düzgün oyuncular ile rekabet ettiğimde kendi düzeyimin de üst çıkacağını düşünüyorum. Burada çok güzel bir rekabet görüyorum. Herkes forma talihi bulabilmek için elinden gelenin en uygununu vermeye çalışıyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir