Türkiye’ye gelmişti…Sırrı ortaya çıktı… Odatv açıklıyor

Nalan Güler

Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar yine Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin merasimine katılmak için Türkiye’ye geldi. 3 Haziran’daki merasime katılan Aziz Sancar, akabinde da yine Kültür ve Turizm Bakanı olan Mehmet Nuri Ersoy ile bir ortaya geldi. Odatv, bu görüşmenin detayına ulaştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ödüllü profesörün Mardin Savur’da doğduğu meskeni müzeye çevirmek için çalışma başlattı. Bakan Mehmet Nuri Ersoy da proje kapsamında fikir ve görüşlerini alarak yol haritasının belirlemek için Aziz Sancar ile görüştü. Mardin’deki konutun, “Aziz Sancar Anı Konutu ve Müzesi” ismiyle dönüştürüleceği öğrenildi.

Projenin hali hazırda başladığı, çalışmalara istikamet vermek için Bakan Mehmet Nuri Ersoy, ünlü Profesör Aziz Sancar’ın fikirlerini aldı. Bir ortaya gelen Bakan Ersoy ve Profesör Sancar görüşmeden sonra Ankara’da birlikte yemek yediler. Yemekten sonra Almanya’ya dönmek üzere İstanbul üzerinden aktarmayla gidecek olan Aziz Sancar’a Bakan Mehmet Nuri Ersoy eşlik etti.

Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Profesör Aziz Sancar’ı İstanbul’dan Almanya’ya uğurladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir